Jógové pozice - Makasi Joga

Jógové pozice neboli Asány

ico-front-pose-seating

Objev účinky jednotlivých jógových pozic (asán)
a odhal jejich správné provedení.

Salabhasana / Pozice kobylky

Salabhasana je záhybová asána, která otevírá přední část těla a posiluje jeho zadní část. Kromě zlepšení síly a flexibility se předpokládá, že salabhasana zmírňuje únavu a stres. Zmírňuje stres, protože odvrací účinek hrbení zad, a tak zmírňuje únavu v těle způsobenou příliš dlouhým sezením.

Dhanurasana / Luk

Tato pozice zapojuje svaly v celém těle: posiluje svaly na zádech, břiše, pažích a nohou a protahuje krk, hrudník, paže, břicho, boky, slabiny, stehna a kotníky. Ohnutí páteře aktivuje míšní nervy, zvyšuje krevní oběh a posiluje celou délku páteře. Zpevňování svalů a kultivace pružné, zdravé páteře zlepšuje vnitřní rovnováhu a harmonii v těle, což zlepšuje držení těla.

Bhujangasana/ Vysoká kobra

Kobra, neboli Bhujangasana, je záklonová pozice, při které se napínají svaly v přední části trupu, na pažích a ramenou. Je to vynikající póza pro zvýšení flexibility páteře a snížení bolesti zad. Póza kobry je často prováděna jako součást posloupnosti jógové rutiny.

Balasana / Pozice dítěte

Pozice dítěte je ralaxační pozicí. Pomáhá protahovat boky, stehna a kotníky a snižuje stres a únavu. Jemně uvolňuje svaly na přední části těla a zároveň jemně a pasivně protahuje svaly zadního trupu. Pomáhá nám připomenout, jak je důležité odpočívat. Tato pozice je vhodná jako odpočinek mezi náročnějšími pozicemi.