Kundalini yoga - Makasi Joga

Kundalini jóga

Jedná se o spirituální druh jógy. Sekvence Kundalini jsou pečlivě navrženy tak, aby probudily energii v našem těle, od páteře přes celé tělo skrz jednotlivé čakry. Součástí hodiny je provádění póz za doprovodu zpěvu a meditace. Cílem je zvýšení smyslového vnímání a snížení stresu i negativního myšlení.
Čím je Kundalini jóga specifická:
  • spirituální praxe
  • meditace, krijá technika, zpěv, dechové techniky
  • specifická fyzická cvičení
  • probouzení energie Kundalini
  • osvobozování od Karmy
  • 3HO (Happy, Healthy, Holy Organisation)
floral-decor
Více o Kundalini józe

Kundalini jóga je směsí Bhakti jógy (jogínské praxe oddanosti a odříkávání), Raja jógy (praxe duševní a fyzické kontroly) a Shakti jógy (vyjádření síly a energie).

Účelem Kundalini jógy je poskytnout způsob, jak mohou lidé dosáhnout svého maximálního tvůrčího potenciálu, osvobodit se od Karmy (trvalé účinky minulých akcí) a realizovat svůj smysl života.

Kundalini znamená v Sanskritu „stočený jako had“. Kundalini energie označuje tedy stočenou energii, která leží na spodní části páteře. Když je uvolněna, tato energie se rozproudí od základny páteře přes sedm čaker (energetických center) v páteři.

Kundalini jóga se také nazývá „jóga uvědomění“. Primárním cílem této jógy je probudit energii kundalini, která je uložena ve spodní části páteře. V józe Kundalini jogíni používají k uvolnění této energie dechová cvičení, fyzické držení těla, zpěv a meditaci.

Každá lekce jógy Kundalini začíná zpěvem a následuje zahřívání páteře. Hlavní částí lekce jsou techniky krijá, které kombinují držení těla a dýchací techniky a končí meditací a zpěvem.

Původ Kundalini jógy

Tato praxe, původně známá jako jóga Laya, přinesl na západ v roce 1969 Yogi Bajan, zakladatel 3HO (Happy, Healthy, Holy Organization: Šťastná, Zdravá, Svatá Organizace).

K získání energie kundalini byly použity specifické meditační a dýchací techniky a tyto praktiky byly známé jako jóga Laya. Tuto školu jógy založil mudrc z Nepálu Sage Gorakshnatha.

Starověká praxe jógy Laya byla utajována a objevuje se o ní zmínka v klasických indických textech, jako jsou Upanishads (které sahají až do let 500 př.n.l.). Utajení těchto praktik bylo zpochybněno a nakonec bylo veřejně učeno na západě od roku 1969 Yogim Bajanem.

ico-front-pose-seatingYogi BhajanYoga
Dělejte se šťastnými, takže když se na vás ostatní podívají, stanou se také šťastními.