Iyengar yoga - Makasi Joga

Iyengar jóga

Iyengar jóga klade důraz na preciznost. Pózy jsou drženy déle než v jiných hodinách jógy ve snaze věnovat větší pozornost přesnému svalově kosternímu vyrovnání. Iyengar také využívá rekvizity, aby naučila studenta, jak přecházet do pozic správně a vyšla vstříc různým zraněním, ztuhlosti nebo strukturální nerovnováze.
Iyengar jóga se vyznačuje těmito znaky:
  • Původ v tradiční Hatha józe
  • Důraz na preciznost
  • Využívá pomůcky
  • Vhodná pro každého
  • Učitel vždy opravuje své studenty
  • Vede k dokonalosti asán
  • Vychází vstříc zdravotním problémům a nerovnostem
floral-decor
Více o Iyengar józe

Iyengar jóga je pro každého. Je to nejrozšířenější metoda jógy na světě. Učitelé jógy Iyengar jsou dobře kvalifikovaní a mají zkušenosti s pomáháním každému studentovi, aby si našel svou úroveň v každé póze. Rekvizity jsou zde užitečné, aby každá póza byla přístupná všem.

Iyengar buduje sílu, flexibilitu a tělesné vědomí na základš delšího držení ásan se zaměřením na přesné zarovnání. Je považována za dostupnější formu jógy pro začátečníky, kteří nejsou zvyklí na fyzickou námahu, kterou poskytují dynamičtější styly jógy.

Iyengar jóga učí, že všichni studenti budou při důsledné praxi nakonec schopni provádět ásany dokonale. Myšlenka je taková, že čím více jóga rozvíjí rovnováhu v těle, tím více bude nastolena i rovnováha v mysli. Praxe Iyengar jógy se snaží podporovat fyzickou, duševní a duchovní pohodu.

Jóga Iyengar zahrnuje více než 200 ásan a 14 druhů pránájámy. Tato systematizovaná praxe je přesně rozebrána metodou Iyengar, aby umožnila studentům jógy postupovat od základních k pokročilejším pozicím.

I když můžete mít pocit, že hodina Iyengar jógy postupuje pomaleji než jiné typy jógových lekcí, zjistíte, že musíte pracovat tvrdě. Hodiny mohou být sice metodické, ale zdaleka ne snadné.

Původ Iyengar jógy

Iyengar jóga je typ jógy Hatha a byla vyvinuta B.K.S. Iyengarem v 60. letech, který na ni původně odkazoval jako na Patanjali jógu, ale jeho studenti ji nazvali jóga Iyengar. Iyengar začal cvičit jógu ve snaze zlepšit své vlastní zdraví.

B.K.S Iyengar se narodil 14. prosince 1918 v indickém Belluru a studoval a cvičil jógu nepřetržitě více než 85 let. B.K.S Iyengar začal studovat jógu v mladém věku se svým guruem T. Krishnamacharym (který je často označován jako „Otec moderní jógy“) v indickém Mysore.

B.K.S Iyengar přinesl jógu na západ v 70. letech a jeho dílo „Light on Yoga“ se stalo zdrojovou knihou pro generace studentů jógy po celém světě. Vyučoval více než 75 let na všech pěti kontinentech, díky čemuž byla jóga pro lid přístupná všude. Vynalezl mnoho jógových rekvizit, které dnes používáme, a prozkoumal výhody jógy jakožto léčby řady závažných zdravotních stavů.

ico-front-pose-seatingB.K.S IyengarYoga
Jóga vám umožní najít nový druh svobody, o které jste možná ani nevěděli, že existuje.