Antigravity yoga - Makasi Joga

Antigravity jóga (Aerial)

Antigravity je druh jógy, který používá houpací síť, aby umožnil studentům provádět pozice, které obvykle nevyžadují jógovou podložku. Často se také nazývá jóga Aerojóga. Kombinuje tradiční jógu s pohyby inspirovanými pilates, tancem a akrobacií.
Čím je Antigravity jóga specifická:
  • využívá houpací sítě
  • zapojuje více inverzních pozic
  • kombinuje prvky tance a akrobacie
  • dovoluje vyšší flexibilitu
  • ulevuje od bolesti zad
floral-decor
Více o Antigravity józe

Antigravity jóga je považována za přínosnou zejména pro studenty, kteří tráví dlouhou dobu sezením nebo mají bolesti zad, protože Antigravity jóga má na tělo dekompresní účinek.

V Antigravity józe je houpací síť umístěna v blízkosti země, obvykle méně než metr od podlahy. Stává se houpačkou, která může podporovat boky v předním i zadním ohybu. Pro mnoho lidí mohou být pozice jógy, které jsou obtížné na zemi, prováděny snadněji díky menšímu zatížení těla ve vzduchu.

Prohlašuje se, že kromě emocionálních, fyzických a duchovních výhod všech cvičení jógy, má Antigravity jóga zvláštní výhody pro posílení a protažení celého těla, dekompresi páteře, zlepšení oběhu, posílení trávení a zlepšení nálady. Antigravity jóga posiluje střed těla, stejně jako paže a nohy, aby podporovaly tělo ve vzduchu.

Ačkoli Antigravity jógu mohou provádět lidé všech úrovní kondice, nedoporučuje se těhotným ženám nebo těm, kteří trpí závratěmi, kvůli inverzím prováděným během výuky.

Původ Antigravity jógy

Historie tohoto stylu jógy je poměrně nejasná. Ačkoli v průběhu tisíců let bylo mnohem více jogínů, kteří používali různé pomůcky a pověšovali vzhůru nohama ze stromů, mistr jógy B. K. S Iyengar byl prvním, kdo vytvořil kompletní praxi, která zahrnovala doplňky jako bloky, pásky nebo lana a improvizované inverzní smyčky.

Antigravity jóga, jak ji známe dnes, pochází z New Yorku a je populární po celém světě. Vytvořil ji Christopher Harrison, tanečník, choreograf a akrobat.

ico-front-pose-seatingAmit RayYoga
Jóga není jen opakováním několika pozic – jde spíše o zkoumání a objevování subtilních energií života.