Čakra náramek "Óm" - Makasi Joga

Čakra náramek "Óm"

ico-moonflower
DSC09705

Účinky čakra náramku z polodrahokamů

Cítíš, že potřebuješ ve svém životě něco změnit, ale něco uvnitř tebe ti v tom brání?

Často toužíme po tom jít za svými sny, ale naše psychické bloky se nám záhy postaví do cesty a tahají nás zpět k zemi.

Snažíme se sebrat veškerou sílu a odhodlání, ale naše vnitřní síla s každou překážkou slábne, protože tok naší energie je blokován

Po tisíce let staré civilizace využívaly sílu krystalů k uvolnění mentálních, fyzických a duchovních blokád, čímž usnadnily volný tok energie po celém těle.

Když jsou krystaly umístěny přímo na tvém těle, mají silný vibrační účinek, který z krystalu narůstá.

V podstatě to funguje tak, že negativní energie opouští nositele a stává se uvězněná v náramku. Pozitivní energie pak vychází z každého z kamenů a znovu vyrovnává čakry.

Každý z barevných kamenů představuje jinou čakru, což nám umožní zaměřit se na harmonizaci čaker a našeho duševního zdraví.
Každá barva krystalu odráží odlišné vibrace různých vlnových délek, proto se každá barva pojí s odlišnou energií jednotlivých čaker.

Udělej svůj první krok na nové životní cestě za sebepoznáním a sebeláskou s čakra náramkem “Óm”. Každý je ručně vyráběný s láskou a porozumněním, aby léčil nešťastné duše.

Symbolika jednotlivých kamenů

Červený jaspis

Kámen živosti a vytrvalosti je krystal pro stimulaci kořenové čakry. Tento vyživující krystal vnáší život zpět do našeho čchi a zároveň zvyšuje naši motivaci. Je to perfektní krystal při vytváření nových plánů nebo řešení životních výzev.

Karneol

Pozoruhodná je jeho schopnost posílit vášeň, intuici a sebevědomí.  Jeho vřelá radostná energie oživí a vyváží důležitou Sakrální čakru a pomůže nám posunout se vpřed s obnovenou důvěrou.

Tygří oko

Krystal s krásnými pruhy žluto-zlaté barvy. Je to mocný kámen, který nám pomůže uvolnit strach a úzkost a napomáhá harmonii a rovnováze.

Zelený avanturýn

Kromě toho, že tento kámen je silný ochránce srdeční čakry, jeho jemná energie odstraňuje negativitu ve vztahu, přičemž uvolňuje nezdravé vzorce chování a přináší nové příležitosti.

Angelit

Angelite je naplněn soucitem. Převádí bolest a nepořádek na celistvost a uzdravení a otevírá cestu duchovní inspiraci. Vytváří hluboký pocit klidu a vyrovnanosti.

Fluorit

Fluorit nám pomůže odhalit, když se nás vnější síly pokoušejí ovládat nebo s námi manipulovat, a může účinně pomoci ukončit jakoukoli duševní nebo psychickou manipulaci.

Křišťál

Křišťál očisťuje naši duši, posiluje naši koncentraci, odráží veškerou negativitu a kromě korunní čakry harmonizuje a balancuje všechny naše čakry.

Bílý howlit

Howlit je kámen moudrosti a osvícení. Tento kámen je skvělým nástrojem pro meditaci, protože nám může pomoci soustředit naši mysl. Může podpořit klid mysli a odstranit jakékoli rušivé myšlenky.

Symbol "Óm"

„Óm“, „Ohm“ nebo „Aum“ je posvátný zvuk, který se obecně nazývá zvuk vesmíru. Om zahrnuje podstatu konečné reality a sjednocuje vše ve vesmíru. Předpokládá se, že vibrace, které vytváří zvuk Óm, oživují čakry v celém těle, zejména čakry třetího oka a korunní čakru, které nám pomáhají spojit se s našimi božskými já.

Zvuk Óm je krátká, „semenná“ mantra, která je odříkávána, aby se spojila a podnítila čakry.
Symbol Óm představuje zvuk ve vizuální podobě a má za sebou spoustu významů.
Óm je jedním z nejdůležitějších duchovních symbolů a nachází se v mnoha starověkých hindských textech, modlitbách a ceremoniích.

Jak náramek nosit?

Levá strana našeho těla, ta citlivější, která je vnímána jako ženská, se zabývá naším vnitřním já.
Levá strana je o změně, kterou chceme provést uvnitř. Nošením určitých drahokamů na levém zápěstí můžeme vědomě ovládat a ovlivňovat stres z vnějšího prostředí. Nos náramek na levé straně k vyslání léčivých energií skrz tělo.

Naše pravá strana, neboli akční strana, je považována za mužskou stránku našeho těla.
Pravá strana je více o tom, jak podnikáme kroky ve vnějším světe. Drahé kameny pomáhají naší produktivitě a řídí energii, kterou vkládáme do svého prostředí. Nošení náramku na pravé straně pomáhá k uvolnění toxinů z těla a zarovnání čaker.

Chceš-li získat nejlepší energetický přínos a pomoci lépe dosáhnout toho, co si přeješ,
vyhledej správnou rovnováhu mezi pravou a levou stranou pomocí drahých kamenů.

Jak náramek čistit?

Používáš-li kameny pro léčení čaker, můžeš získat energii, kterou si nemusíš chtít ponechat nebo předat jiným. Existují různé metody, které můžeš použít k očištění náramku a jeho navrácení do rovnováhy. Aby nedocházelo k poškození, nedoporučuje se k čištění  drahokamů používat vodu, sůl nebo slunce.

Nenechávej náramek stát na slunci celé hodiny a nenech ho nasáknout slanou vodou. Doporučeným způsobem je očistit náramek úplňkem, hnědou rýží nebo šalvějí.

1. Očištění úplňkem

Vyčisti krystaly za úplňku (venkovní).

Aby nedošlo k poškození, neumisťuj náramek s drahokamem venku, pokud je velmi chladno nebo je zde možnost deště či sněhu. Zkontroluj počasí na bouřky, vítr nebo déšť, mohlo by dojít k poškození.

1. Umísti náramek venku na rovný vyvýšený povrch.

2. Můžeš ho zakrýt skleněnou miskou nebo uzavřenými nádobami, abys ho ochránil před neočekávaným deštěm nebo větrem.

3. Nezapomeň vždy odstranit náramek ráno, abys zabránil poškození slunečním světlem.

2. Očištění hnědou rýží

Vlož svůj náramek do mísy nevařené hnědé rýže a ujisti se, že je zcela zakrytý. Ponech ho v rýži přes noc. Rýže přirozeně čerpá veškeré nečistoty nebo negativní energie, které se kameny v průběhu času absorbovaly. Zlikviduj hnědou rýži a nekonzumuj ji, neboť byla použita jako energetický čisticí prostředek.

3. Očištění šalvějí

Tato populární metoda čištění domorodých Američanů využívá sušené svazky bílé šalvěje, které lze zakoupit ve většině metafyzických obchodů nebo webových stránek. Budeš potřebovat misku, abys zachytil popel. Můžeš také použít Abalone mušle, které jsou v některých kmenech tradičně využívány.

Zapal šalvěj a poté uhas plamen. Nyní můžeš několikrát projít náramek kouřem, abys jej vyčistil. Opatrně na závěr vytři svazek šalvěje v misce či mušli.

Chceš mít svůj čakra náramek?

Muládhára: Kořenová čakra

Základní kořenová čakra reguluje energii spojenou s instinkty, přežitím a bezpečím.

Svádhištána: Sakrální čakra

Sakrální čakra ovlivňuje energii spojenou s emocemi, touhami, pocity a kreativitou.

Manipura: Solar plexus čakra

Čakra solar plexus ovlivňuje energii spojenou s naší vnitřní a vnější silou, se silou vůle a s individuální identitou.

Anaháta: Srdeční čakra

Srdeční čakra ovlivňuje energii spojenou s vědomím a projevem lásky k sobě samým i k ostatním, s projevem náklonosti, soucitu, vděčnosti a laskavosti.

Višuddhi: Hrdelní čakra

Hrdelní čakra je spojena s energií sebevyjádření, komunikací, pochopením a autenticitou.

Adžňa: Čakra třetího oka

Čakra třetího oka je spojena s energií intuice, vhledu a vizualizace. Je to čakra svobody.

Sahasrára: Korunní čakra

Korunní čakra je spojena s energií moudrosti, souznění se světem a s celým vesmírem.